YAGEO RT1206BRD0733RL In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 759 ratings
RT1206BRD0733RL main image
Model Number
RT1206BRD0733RL
Datasheet
RT1206BRD0733RL PDF
Description
RES SMD 33 OHM 0.1% 1/4W 1206
In Stock : 8101
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)