YAGEO RT1206BRD07232RL (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 785 ratings
RT1206BRD07232RL main image
Model Number
RT1206BRD07232RL
Manufacturer
YAGEO
Datasheet
RT1206BRD07232RL PDF
Description
RES SMD 232 OHM 0.1% 1/4W 1206
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
YAGEO
Series
RT
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
232 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)