YAGEO RT0201FRE07124RL (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 897 ratings
RT0201FRE07124RL main image
Model Number
RT0201FRE07124RL
Manufacturer
YAGEO
Datasheet
RT0201FRE07124RL PDF
Description
RES SMD 124 OHM 1% 1/20W 0201
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
YAGEO
Series
RT
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
124 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)