YAGEO MMF25SFRE487R (1 Tape & Reel)
4.8 703 ratings
MMF25SFRE487R main image
Model Number
MMF25SFRE487R
Manufacturer
YAGEO
Datasheet
MMF25SFRE487R PDF
Description
RES SMD 1% 1/4W MELF
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
YAGEO
Series
MMF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
487 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
MELF
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)