YAGEO MMF207FRE487K (1 Tape & Reel)
4.9 747 ratings
MMF207FRE487K main image
Model Number
MMF207FRE487K
Manufacturer
YAGEO
Datasheet
MMF207FRE487K PDF
Description
RES SMD 1% 0.6W MELF
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
YAGEO
Series
MMF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
487 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.6W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Supplier Device Package
MELF
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)