XP Power VEC65US19 (1 Box)
4.9 872 ratings
VEC65US19 main image
Model Number
VEC65US19
Datasheet
VEC65US19 PDF
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 65W
In Stock : 50
Series
VEC65 (65W)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
19V
Current - Output (Max)
3.42A
Power (Watts)
65 W
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 65°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
47.2" (1.20m)
Size / Dimension
4.58" L x 2.06" W x 1.23" H (116.3mm x 52.4mm x 31.3mm)