XP Power VEC50US24 (1 Box)
5.0 711 ratings
VEC50US24 main image
Model Number
VEC50US24
Datasheet
VEC50US24 PDF
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 50W
In Stock : 157
Series
VEC50 (50W)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output
24V
Current - Output (Max)
2.08A
Power (Watts)
50 W
No Load Power Consumption
150mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 65°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length
47.2" (1.20m)
Size / Dimension
4.58" L x 2.06" W x 1.23" H (116.3mm x 52.4mm x 31.3mm)