XP Power JCA0648S12 (1 Tube)
4.9 796 ratings
JCA0648S12 main image
Model Number
JCA0648S12
Datasheet
JCA0648S12 PDF
Description
DC DC CONVERTER 12V 6W
In Stock : 81
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
JCA (6W)
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
12V
Current - Output (Max)
500mA
Power (Watts)
6 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
84%
Size / Dimension
1.00" L x 0.80" W x 0.39" H (25.4mm x 20.3mm x 10.0mm)