XP Power JCA0448S15 (1 Tube)
4.9 646 ratings
JCA0448S15 main image
Model Number
JCA0448S15
Datasheet
JCA0448S15 PDF
Description
DC DC CONVERTER 15V 4W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
JCA (4W)
Voltage - Input (Min)
36V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
15V
Current - Output (Max)
280mA
Power (Watts)
4 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
81%
Size / Dimension
1.00" L x 0.80" W x 0.39" H (25.4mm x 20.3mm x 10.0mm)