XP Power JCA0412S12 (1 Tube)
4.6 758 ratings
JCA0412S12 main image
Model Number
JCA0412S12
Datasheet
JCA0412S12 PDF
Description
DC DC CONVERTER 12V 4W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
JCA (4W)
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output 1
12V
Current - Output (Max)
340mA
Power (Watts)
4 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
82%
Size / Dimension
1.00" L x 0.80" W x 0.39" H (25.4mm x 20.3mm x 10.0mm)