XP Power JCA0224S12 (1 Tube)
4.9 829 ratings
JCA0224S12 main image
Model Number
JCA0224S12
Datasheet
JCA0224S12 PDF
Description
DC DC CONVERTER 12V 2W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
JCA (2W)
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Voltage - Output 1
12V
Current - Output (Max)
170mA
Power (Watts)
2 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
75%
Size / Dimension
1.00" L x 0.80" W x 0.39" H (25.4mm x 20.3mm x 10.0mm)