XP Power JCA0212S15 (1 Tube)
4.9 665 ratings
JCA0212S15 main image
Model Number
JCA0212S15
Manufacturer
XP Power
Datasheet
JCA0212S15 PDF
Description
DC DC CONVERTER 15V 2W
In Stock : 18
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
XP Power
Series
JCA (2W)
Packaging
Tube
Product Status
Active
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
9V
Voltage - Input (Max)
18V
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Current - Output (Max)
140mA
Power (Watts)
2 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
OCP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
74%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
24-DIP Module, 7 Leads
Size / Dimension
1.00" L x 0.80" W x 0.39" H (25.4mm x 20.3mm x 10.0mm)