XP Power ECL30UD03-E (1 Box)
4.9 850 ratings
ECL30UD03-E main image
Model Number
ECL30UD03-E
Datasheet
ECL30UD03-E PDF
Description
AC/DC CONVERTER 5V 12V 30W
In Stock : 52
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ECL (30W)
Number of Outputs
2
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
12V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
3A, 1.3A
Power (Watts)
30 W
Features
Universal Input
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
81%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
3.10" L x 1.50" W x 1.10" H (78.7mm x 38.1mm x 27.9mm)
Approval Agency
CSA, cUL, EN, IEC, UL
Standard Number
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%