XP Power ECL30UD02-S (1 Box)
4.9 763 ratings
ECL30UD02-S main image
Model Number
ECL30UD02-S
Datasheet
ECL30UD02-S PDF
Description
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
In Stock : 756
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ECL (30W)
Type
Enclosed
Number of Outputs
2
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
-15V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
1 A
Current - Output 2
1 A
Power (Watts)
30W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
83%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)