XP Power ECL30UD02-P (1 Box)
4.8 778 ratings
ECL30UD02-P main image
Model Number
ECL30UD02-P
Datasheet
ECL30UD02-P PDF
Description
AC/DC CONVERTER +/-15V 30W
In Stock : 8
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ECL (30W)
Type
Open Frame
Number of Outputs
2
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Voltage - Output 2
-15V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
1A, 1A
Power (Watts)
30 W
Features
Universal Input
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
83%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
5-DIP Module
Size / Dimension
2.96" L x 1.36" W x 1.05" H (75.2mm x 34.6mm x 26.7mm)
Approval Agency
CSA, cUL, EN, IEC, UL
Standard Number
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%