XP Power ECL25US09-S (1 Box)
4.9 732 ratings
ECL25US09-S main image
Model Number
ECL25US09-S
Datasheet
ECL25US09-S PDF
Description
AC/DC CONVERTER 9V 25W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
ECL (25W)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
9V
Voltage - Output 4
Voltage - Output 6
Current - Output 1
2.8 A
Power (Watts)
25W
Applications
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
80%
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
Mounting Type
Chassis Mount
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)