XP Power ECL15US12-E (1 Box)
4.9 687 ratings
ECL15US12-E main image
Model Number
ECL15US12-E
Datasheet
ECL15US12-E PDF
Description
AC/DC CONVERTER 12V 15W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
ECL (15W)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
12V
Current - Output (Max)
1.25A
Power (Watts)
15 W
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
80%
Package / Case
4-DIP Module
Size / Dimension
2.56" L x 1.31" W x 0.96" H (65.0mm x 33.3mm x 24.4mm)
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%