XP Power ECL10US24-P (1 Box)
4.7 711 ratings
ECL10US24-P main image
Model Number
ECL10US24-P
Datasheet
ECL10US24-P PDF
Description
AC/DC CONVERTER 24V 10W
Series
ECL (10W)
Type
Open Frame
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output (Max)
420mA
Power (Watts)
10 W
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
82%
Size / Dimension
2.00" L x 1.00" W x 0.90" H (50.8mm x 25.4mm x 22.9mm)
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%