XP Power ECL10US15-E (1 Box)
4.9 743 ratings
ECL10US15-E main image
Model Number
ECL10US15-E
Datasheet
ECL10US15-E PDF
Description
AC/DC CONVERTER 15V 10W
Series
ECL (10W)
Type
Enclosed
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output (Max)
670mA
Power (Watts)
10 W
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
80%
Size / Dimension
2.06" L x 1.07" W x 0.91" H (52.3mm x 27.2mm x 23.0mm)
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%