XP Power ECE60US03-SD (5 per Tray Full Tray)
4.9 860 ratings
ECE60US03-SD main image
Model Number
ECE60US03-SD
Manufacturer
XP Power
Datasheet
ECE60US03-SD PDF
Description
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 3.3V 33W
In Stock : 10962
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
XP Power
Series
ECE60 (60W)
Packaging
Tray
Product Status
Active
Input Type
AC
Number of Outputs
1
AC Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
3.3V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Output 5
Voltage - Output 6
Current - Output (Max)
10A
Power (Watts)
33W
Voltage - Isolation
3 kV
Applications
ITE (Commercial)
Efficiency
79%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Features
Universal Input
Size / Dimension
4.45" L x 1.57" W x 1.12" H (113.0mm x 40.0mm x 28.5mm)