XP Power ECE40US24-S (1 Box)
4.9 617 ratings
ECE40US24-S main image
Model Number
ECE40US24-S
Datasheet
ECE40US24-S PDF
Description
AC/DC CONVERTER 24V 40W
In Stock : 540
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
ECE (40W)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output 1
1.67 A
Power (Watts)
40W
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
85%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)