XP Power ECE40US15-S (1 Box)
4.9 624 ratings
ECE40US15-S main image
Model Number
ECE40US15-S
Datasheet
ECE40US15-S PDF
Description
AC/DC CONVERTER 15V 40W
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
ECE (40W)
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1
15V
Current - Output 1
2.67 A
Power (Watts)
40W
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
84%
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Size / Dimension
3.78" L x 1.57" W x 1.12" H (96.0mm x 40.0mm x 28.5mm)