XP Power ECE20US24 (1 Box)
4.9 787 ratings
ECE20US24 main image
Model Number
ECE20US24
Datasheet
ECE20US24 PDF
Description
AC/DC CONVERTER 24V 20W
In Stock : 4299
Series
ECE (20W)
Packaging
Box
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1
24V
Current - Output (Max)
830mA
Power (Watts)
20 W
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C (With Derating)
Efficiency
82%
Size / Dimension
2.06" L x 1.07" W x 0.91" H (52.3mm x 27.2mm x 23.0mm)
Line Regulation
±0.5%
Load Regulation
±1%