Vector Electronics CCK19S/90 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 835 ratings
CCK19S/90 main image
Model Number
CCK19S/90
Manufacturer
Vector Electronics
Datasheet
CCK19S/90 PDF
Description
CARD RACK KIT 7UX19X15.75 SNAPIN
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Vector Electronics
Series
VectorPak™ CCK
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Type
Subrack Kit
Size / Dimension
15.750" L x 19.000" W (400.05mm x 482.60mm)
Height
7U = 12.250" (311.15mm)
Card Size Range
11.500" H x 13.500" L (292.10mm x 342.90mm)