Vector Electronics 170H48WE-032 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 693 ratings
170H48WE-032 main image
Model Number
170H48WE-032
Manufacturer
Vector Electronics
Datasheet
170H48WE-032 PDF
Description
BREADBRD PREPUNCHED INSULAT NPTH
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Vector Electronics
Series
Vectorbord®
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Proto Board Type
Breadboard, Prepunched Insulating
Plating
Non-Plated Through Hole (NPTH)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Circuit Pattern
Edge Contacts
Hole Diameter
0.062" (1.57mm) 1/16"
Size / Dimension
17.00" L x 4.80" W (431.8mm x 121.9mm)
Board Thickness
0.031" (0.79mm) 1/32"