Vector Electronics 170H48WE In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 615 ratings
170H48WE main image
Model Number
170H48WE
Manufacturer
Vector Electronics
Datasheet
170H48WE PDF
Description
BREADBRD PREPUNCHED INSULAT NPTH
In Stock : 66
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Vector Electronics
Series
Vectorbord®
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Proto Board Type
Breadboard, Prepunched Insulating
Plating
Non-Plated Through Hole (NPTH)
Pitch
0.100" (2.54mm)
Circuit Pattern
Edge Contacts
Hole Diameter
0.062" (1.57mm) 1/16"
Size / Dimension
17.00" L x 4.80" W (431.8mm x 121.9mm)
Board Thickness
0.062" (1.57mm) 1/16"