Unitrode UCC39002D Bulk sales (1 piece or more)
4.9 883 ratings
UCC39002D main image
Model Number
UCC39002D
Manufacturer
Unitrode
Datasheet
UCC39002D PDF
Description
UCC39002 ADVANCED 8 PIN LOADSHAR
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Unitrode
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Applications
Load Share Controller
Current - Supply
2.5mA
Voltage - Supply
4.375V ~ 14.25V
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)