Texas Instruments TPA3100D2PHP (250 per Tray Full Tray)
4.9 665 ratings
TPA3100D2PHP main image
Model Number
TPA3100D2PHP
Manufacturer
Texas Instruments
Datasheet
TPA3100D2PHP PDF
Description
IC AMP CLSS D STER 21.8W 48HTQFP
In Stock : 314
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Texas Instruments
Series
Packaging
Tray
Product Status
Active
Type
Class D
Output Type
2-Channel (Stereo)
Max Output Power x Channels @ Load
21.8W x 2 @ 8Ohm
Voltage - Supply
10V ~ 26V
Features
Differential Inputs, Mute, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)