Texas Instruments REG710EVM-33 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 720 ratings
REG710EVM-33 main image
Model Number
REG710EVM-33
Manufacturer
Texas Instruments
Datasheet
REG710EVM-33 PDF
Description
EVAL MOD FOR REG710-XX
In Stock : 2
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Texas Instruments
Series
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Main Purpose
DC/DC, Step Up or Down
Outputs and Type
1, Non-Isolated
Voltage - Output
3.3V
Current - Output
30mA
Voltage - Input
1.8V ~ 5.5V
Regulator Topology
Buck-Boost
Frequency - Switching
1MHz