Techflex MBS0.50SV100 (1 Spool)
4.7 608 ratings
MBS0.50SV100 main image
Model Number
MBS0.50SV100
Manufacturer
Techflex
Datasheet
MBS0.50SV100 PDF
Description
GROUND BRAID TUBE 0.5"DIA X 100'
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Techflex
Series
Metal Braid
Packaging
Spool
Product Status
Active
Type
Tubular
Material
Copper, Silver Plated
Size, Supplied
0.500" (12.70mm, 1/2") - Outer Dia
Thickness
Number of Carriers
48
Wire Gauge - Ends
36 AWG