Techflex MBB0.38BRS100 (1 Spool)
4.9 607 ratings
MBB0.38BRS100 main image
Model Number
MBB0.38BRS100
Manufacturer
Techflex
Datasheet
MBB0.38BRS100 PDF
Description
GROUND BRAID TUBE 0.38"DIAX100'
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Techflex
Series
Brass Beauty
Packaging
Spool
Product Status
Active
Type
Tubular
Material
Brass
Size, Supplied
0.375" (9.53mm, 3/8") - Outer Dia
Thickness
0.015" (0.38mm)