Techflex H2F0.98BK100 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 826 ratings
H2F0.98BK100 main image
Model Number
H2F0.98BK100
Manufacturer
Techflex
Datasheet
H2F0.98BK100 PDF
Description
2:1 FAB HEATSHRINK BLK 25MM 100'
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Techflex
Series
Shrinkflex
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Shrinkage Ratio
2 to 1
Length
100.0' (30.5m)
Diameter - Inner, Recovered
0.49" (12.4mm)
Diameter - Inner, Supplied
0.98" (24.9mm)