Techflex DWG2.50BK25 (1 Spool)
4.9 677 ratings
DWG2.50BK25 main image
Model Number
DWG2.50BK25
Manufacturer
Techflex
Datasheet
DWG2.50BK25 PDF
Description
SELF WRAP 2.5" X 25' BLACK
In Stock : 8
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Techflex
Series
Gator Wrap™
Packaging
Spool
Product Status
Active
Type
Self Wrap
Type Attributes
Split Flexible Tube
Diameter - Inside, Non-Expanded
2.500" (63.50mm)
Diameter - Inside, Expanded
Diameter - Outside, Non-Expanded
Material
Color
Black
Length
25.00' (7.62m)
Wall Thickness
0.050" (1.27mm)
Operating Temperature
-51°C ~ 121°C