Techflex CCH1.50BK200 (1 Spool)
4.9 743 ratings
CCH1.50BK200 main image
Model Number
CCH1.50BK200
Manufacturer
Techflex
Datasheet
CCH1.50BK200 PDF
Description
EXPAND SLEEVE 1.5" X 200' BLACK
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Techflex
Series
Clean Cut® HD
Packaging
Spool
Product Status
Active
Type
Sleeve
Type Attributes
Expandable
Diameter - Inside, Non-Expanded
1.500" (38.10mm)
Diameter - Inside, Expanded
2.500" (63.50mm)
Diameter - Outside, Non-Expanded
Material
Polyethylene Terephthalate (PET)
Color
Black
Length
200' (60.96m)
Wall Thickness
0.029" (0.72mm)