Suscon CD050M100E06PE50V00A (1 Tape & Reel)
5.0 832 ratings
CD050M100E06PE50V00A main image
Model Number
CD050M100E06PE50V00A
Manufacturer
Suscon
Datasheet
CD050M100E06PE50V00A PDF
Description
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Suscon
Series
CD
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
57.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
165 mA @ 100 kHz
Impedance
880 mOhms
Size / Dimension
0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size
0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)