Suscon CD035M220D06PE50V00A (1 Tape & Reel)
4.9 721 ratings
CD035M220D06PE50V00A main image
Model Number
CD035M220D06PE50V00A
Datasheet
CD035M220D06PE50V00A PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
35 V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
59.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
170 mA @ 100 kHz
Impedance
700 mOhms
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size
0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)