Suscon CD016M220C06PE50V00A (1 Tape & Reel)
4.9 652 ratings
CD016M220C06PE50V00A main image
Model Number
CD016M220C06PE50V00A
Datasheet
CD016M220C06PE50V00A PDF
Description
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
31.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
90 mA @ 100 kHz
Impedance
1.35 Ohms
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)