Suscon CD016M100C5APE50V00A (1 Tape & Reel)
4.9 731 ratings
CD016M100C5APE50V00A main image
Model Number
CD016M100C5APE50V00A
Manufacturer
Suscon
Datasheet
CD016M100C5APE50V00A PDF
Description
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Suscon
Series
CD
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Capacitance
10 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
16 V
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Polarization
Polar
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
10.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
30 mA @ 100 kHz
Impedance
3 Ohms
Size / Dimension
0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size
0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)