SunLED XZFCBD10A In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 667 ratings
XZFCBD10A main image
Model Number
XZFCBD10A
Manufacturer
SunLED
Datasheet
XZFCBD10A PDF
Description
0.4" BLUE CA SMD LED DISPLAY
In Stock : 3384
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
SunLED
Series
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Number of Characters
1
Size / Dimension
0.591" H x 0.358" W x 0.157" D (15.00mm x 9.10mm x 4.00mm)
Digit/Alpha Size
0.40" (10.16mm)
Display Type
7-Segment
Common Pin
Common Anode
Color
Blue
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3V
Current - Test
10mA
Millicandela Rating
8.79mcd
Wavelength - Peak
460nm
Power Dissipation (Max)
120mW