STMicroelectronics VIPER100ASPTR-E Bulk sales (1 piece or more)
4.9 873 ratings
VIPER100ASPTR-E main image
Model Number
VIPER100ASPTR-E
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
VIPER100ASPTR-E PDF
Description
IC OFFLINE SW FLBACK 10POWERSO
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
VIPERâ„¢
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Output Isolation
Isolated
Internal Switch(s)
Yes
Voltage - Breakdown
700V
Topology
Flyback
Voltage - Start Up
11 V
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
8V ~ 15V
Duty Cycle
Frequency - Switching
Up to 200kHz
Power (Watts)
100 W