STMicroelectronics UPSD3433EV-40U6 Bulk sales (1 piece or more)
4.7 824 ratings
UPSD3433EV-40U6 main image
Model Number
UPSD3433EV-40U6
Datasheet
UPSD3433EV-40U6 PDF
Description
IC MCU 8BIT 160KB FLASH 80LQFP
Speed
40MHz
Number of I/O
46
Program Memory Size
160KB (160K x 8)
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)