STMicroelectronics UPSD3433E-40T6 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 659 ratings
UPSD3433E-40T6 main image
Model Number
UPSD3433E-40T6
Datasheet
UPSD3433E-40T6 PDF
Description
IC MCU 8BIT 160KB FLASH 52TQFP
Speed
40MHz
Number of I/O
35
Program Memory Size
160KB (160K x 8)
RAM Size
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
3V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)