STMicroelectronics TPA270RL Bulk sales (1 piece or more)
4.6 808 ratings
TPA270RL main image
Model Number
TPA270RL
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
TPA270RL PDF
Description
THYRISTOR 270V 150A DO204AC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
TPA, TRISIL™
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Breakover
360V
Voltage - Off State
270V
Current - Peak Pulse (8/20µs)
150 A
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
50 A
Current - Hold (Ih)
150 mA
Number of Elements
1
Capacitance
25pF