STMicroelectronics THBT15011DRL Bulk sales (1 piece or more)
4.9 688 ratings
THBT15011DRL main image
Model Number
THBT15011DRL
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
THBT15011DRL PDF
Description
THYRISTOR 150V 30A 8SOIC
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
THBT, TRISIL™
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Breakover
210V
Voltage - Off State
150V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30 A
Current - Hold (Ih)
150 mA
Number of Elements
3
Capacitance
80pF
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)