STMicroelectronics T435T-600FP (1000 per Tube Full Tube)
4.9 728 ratings
T435T-600FP main image
Model Number
T435T-600FP
Datasheet
T435T-600FP PDF
Description
TRIAC ALTERNISTOR 600V 4A TO220
In Stock : 2412
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tube
Product Status
Active
Voltage - Off State
600 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
30A, 32A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
35 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
35 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)