STMicroelectronics T435-800H (1 Tube)
4.5 693 ratings
T435-800H main image
Model Number
T435-800H
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
T435-800H PDF
Description
TRIAC ALTERNISTOR 800V 4A IPAK
In Stock : 3669
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
Snubberless™
Packaging
Tube
Product Status
Active
Triac Type
Alternistor - Snubberless
Voltage - Off State
800 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
35 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
35 mA
Configuration
Single
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)