STMicroelectronics T435-700H Bulk sales (1 piece or more)
4.6 658 ratings
T435-700H main image
Model Number
T435-700H
Datasheet
T435-700H PDF
Description
TRIAC ALTERNISTOR 700V 4A IPAK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Series
Snubberless™
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - Off State
700 V
Current - On State (It (RMS)) (Max)
4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)
1.3 V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)
30A, 31A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)
35 mA
Current - Hold (Ih) (Max)
35 mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)