STMicroelectronics STU25N10F7 Bulk sales (1 piece or more)
5.0 822 ratings
STU25N10F7 main image
Model Number
STU25N10F7
Manufacturer
STMicroelectronics
Datasheet
STU25N10F7 PDF
Description
MOSFET N-CH 100V 25A IPAK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
STMicroelectronics
Series
STripFET™ F7
Packaging
Bulk
Product Status
Active
FET Type
N-Channel
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
25A
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V