STMicroelectronics STPS30SM80CR Bulk sales (1 piece or more)
4.9 657 ratings
STPS30SM80CR main image
Model Number
STPS30SM80CR
Datasheet
STPS30SM80CR PDF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V I2PAK
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
80 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
790 mV @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
40 µA @ 80 V
Operating Temperature - Junction
175°C (Max)