STMicroelectronics STPS30L45CFP (1 Tube)
4.9 612 ratings
STPS30L45CFP main image
Model Number
STPS30L45CFP
Datasheet
STPS30L45CFP PDF
Description
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220FP
In Stock : 1583
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tube
Product Status
Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
45 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
15A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
550 mV @ 15 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr
400 µA @ 45 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)